De Kerstnachtsamenkomst
De kerstnachtsamenkomst op dinsdag 24 december is dit jaar in de Hervormde Kerk. Om 21.00 uur gaan de deuren open en om 21.30 uur begint de samenkomst. Het thema van dit jaar is: “Leef in het licht”. Het kerstverhaal is het verhaal van het licht in een donkere tijd. Jezus’ geboorte brengt hoop. Jezus die zelf zegt: “Ik ben het Licht der wereld”( Johannes 8:12) plaatst ons graag in het licht. Hij wil ons verlichten, steunen en troosten. En Hij geeft ons ook een mooie opdracht: “Jullie zijn het licht in de wereld” (Mattheus 5: 14). De kerstnachtsamenkomst is een gezamenlijk initiatief van de Gereformeerde Kerk, de Hervormde Kerk en de Hersteld Hervormde Kerk van Schoonrewoerd. Er is een gelegenheidskoor en een muziekgroep. Na de samenkomst is er tijd voor ontmoeting en gesprek onder het genot van warme chocolademelk.
Namens de commissie Kerstnachtsamenkomst
Eerste Kerstdag
Op Eerste Kerstdag beleven we met elkaar de geboorte van Christus. Dit is een hoogtepunt in het kerkelijk jaar. In het donker van de winter, in de onrust van de wereld wordt een kind geboren dat Licht brengt. Een Redder, een Verlosser, zo wordt Hij genoemd. God komt naar ons toe. Hij wil naast ons staan en met ons meelopen in ons leven. Wat een verhaal! Iedereen is van harte welkom om dat verhaal (weer) te horen en mee te beleven. U komt toch ook?
Het feest is al wekenlang voorbereid: u hebt de kinderen vast wel een keer zien oefenen voor de musical. De kerstboom staat te stralen en alle adventskaarsen zullen branden. Alles is gereed. U komt toch ook?
Namens de kerkenraad, Jolanda Lemcke
Oudejaarsdag
Op oudejaarsdag, dinsdag 31 december, staan we in de kerk stil bij het jaar dat voorbij gaat. We doen dat met ‘een zee van licht’: we steken een lichtje aan voor iemand met wie we meeleven of voor iets wat ons bijzonder bezig houdt. Het is een mooie traditie. U wordt voor dit bezinningsmoment van harte uitgenodigd: 31 december om 19.30 uur.
De liturgiecommissie
Derde collecte op 22, 25 en 29 december
Een lege kledingkast. Een koud bedje. Geen knuffels om mee te knuffelen of speelgoed om mee te spelen. Dagelijks worden er in Nederland gemiddeld 35 baby’s in armoede geboren. Zij hebben onze steun keihard nodig. En jij kunt het verschil maken.
Een kind heeft geen invloed op waar zijn wieg staat. Stichting Babyspullen vindt dat alle kinderen recht hebben op een eerlijke start in het leven, ongeacht de financiële situatie waar ze in geboren worden. Ze organiseren momenteel een actie om geld in te zamelen voor warme bedjes. Jaarlijks helpen ze ongeveer de helft van de baby’s die in Nederland in armoede geboren worden met een babystartpakket. Vol met o.a. kleding, beddengoed, verzorgingsproducten en kruiken. Er is echter een groot tekort en daarom moeten deze spullen worden ingekocht.
Voor € 50 geef je een baby een warm bedje en maak je direct impact op het leven van een pasgeboren baby. Via deze link lees je meer over de actie ‘Een warme start’: Geef jij een baby een warme start? – Geef een warm bedje
Van harte aanbevolen, Diaconie en KIAW-werkgroep
Collectes rond Kerst en Oud & Nieuw
In de maand december hebben we heel wat kerkdiensten op andere dagen dan de zondag. Om niet in de war te raken op welk moment dan gecollecteerd wordt voor welke doelen wijzen we u op het volgende: de collectes lopen altijd van kerkdienst tot kerkdienst. In een gewone week is dat dus van zondagmorgen tot zaterdagavond. In de gemeentebrief, die op donderdag uitkomt, staan dus de collectes die ingaan op de aankomende zondag. Geeft u uw giften tijdens de kerkdienst dan gaat het helemaal goed. Maar als u terugkijkt op een ander tijdstip dan is het goed om onderstaande even in de gaten te houden.
In de weken van kerst en oud en nieuw is het even opletten:
– We starten met de kerkdienst op zondagmorgen 22 december, die collectes lopen tot maandagavond 23 december 23.59 uur.
– Op dinsdag 24 december is de kerstnachtsamenkomst, die collecte loopt van dinsdagmorgen tot dinsdagavond 23.59 uur.
– Woensdag is het Eerste Kerstdag, 25 december, deze collectes lopen van woensdagmorgen tot zaterdagavond 28 december., 23.59 uur
– Zondag 29 december lopen de collectes van zondagmorgen tot maandagavond 30 december 23.59 uur.
– Dinsdag 31 december, oudejaarsdag, lopen de collectes van dinsdagmorgen tot dinsdagavond 23.59 uur.
– Woensdag 1 januari, nieuwjaarsdag, lopen de collectes van woensdagmorgen tot zaterdagavond 4 januari, 23.59 uur.
Daarna lopen alle collectes weer van zondag tot zaterdagavond.
Alle nieuwsberichten