Kerkdienst gemist:

Gemeentebrief 2024-06

Doopdienst

Deze zondag wordt Mila Britt van Soomeren-de Jong, dochter van Astrid en Jarno gedoopt. De dooptekst is uit 1 Johannes 4: 16: God is liefde.
We hopen dat u allemaal komt genieten van deze bijzondere viering. We brengen een kind voor God in de zekerheid dat God dit kind kent, liefheeft en met haar mee zal gaan in het leven. Als gemeente zeggen we ook steun toe aan de ouders van Mila, want een kind opvoeden in en met het geloof is iets wat we samen mogen doen. Wees dus van harte uitgenodigd.

Kunt u mij verstaan?

Ik kreeg de laatste weken steeds vaker de opmerking dat ik slecht te verstaan was. Terwijl ik zelf de omgekeerde ervaring had: dat het in mijn oren heel goed klonk. Dat kan natuurlijk niet samengaan. Enig speurwerk bracht resultaat: mijn ultra moderne gehoorapparaatje deed iets met mijn spraak. Maakte het zachter. Dat kan ik wel weer corrigeren (ik heb een heel boek bij de aankoop cadeau gekregen), maar dat is me te veel werk. Oplossing: ik doe mijn apparaat op zondagmorgen uit. Heel eenvoudig! Fijn dat u het hebt gemeld. Zondag zult u het goede resultaat merken.
Piet van Midden

Omzien naar gevangenen in Nederland

Ruim 25.000 kinderen in Nederland hebben een ouder in de gevangenis. Voor deze kinderen van gedetineerden staat het leven volledig op zijn kop als ze ineens voor lange(re) tijd een ouder moeten missen. Exodus, partner van Kerk in Actie, organiseert speciale herfstkampen waar deze kinderen kostbare tijd met hun gedetineerde ouder kunnen doorbrengen en waar ze samen activiteiten kunnen doen en zo samen weer even iets van het echte gezinsleven kunnen ervaren. De kampen worden momenteel georganiseerd voor de gevangenissen in Nieuwegein, Vught en Veenhuizen. Dit voorjaar wordt ook gestart in Zaanstad.
Van harte aanbevolen! Diaconie en KIAW-groep

Paasgroetenactie

Waarom een kaart met Pasen? Een paasgroet doet goed. Ontvangers realiseren zich dat er aan hen gedacht wordt en dat er mensen zijn die zich inleven in hun situatie. Het is goed om de boodschap van Pasen ieder jaar weer door te geven. De afbeelding op de paaskaarten van 2024 is gemaakt door een gedetineerde vrouw in de penitentiaire inrichting in Zwolle. Het thema is ‘Jezus leeft! Ga mee!’. De opstanding van Jezus uit de dood opent de weg vanuit het donker naar het licht. Vanaf zondag 11 februari na de dienst hebben de diaconie en KIAW-groep weer de paasgroeten-kaarten te koop. Net als voorgaande jaren bieden wij deze aan voor € 1,- per stuk. U kunt contant of met collectemunten afrekenen. Ook kunt het bedrag ook overmaken naar de rekening van de diaconie onder vermelding van paasgroetenactie. We staan met de kaarten in de hal. U kunt de kaarten tot uiterlijk zondag 18 februari bij ons inleveren, zodat wij deze op tijd aan de PKN kunnen toesturen. Zij zorgen voor verspreiding over de diverse gevangenissen. Wilt u wel kaarten sturen, maar bent u niet in gelegenheid deze in de kerk bij ons te kopen? Neem dan contact met ons op, zodat wij de kaarten tegen contante betaling bij u kunnen afleveren.
Van harte aanbevolen! KIAW-groep en diaconie

Géén Taizé-dienst

De geplande Taizé-viering op 11 februari gaat niet door. In de ochtend van 11 februari hebben we een doopdienst, we willen graag dat daar alle aandacht en energie heen gaat. We hebben nog even overwogen om de Taizé-dienst iets door te schuiven, maar dit jaar valt Pasen vroeg en dus eisen de voorbereidingen voor de Stille Week onze aandacht op. We gaan proberen in het najaar weer een Taizé-viering in te plannen.
De liturgiecommissie

Zinvolle vulling

Vorige week hoorden we een preek, die in de kern ging over een uitspraak van de wijsgeer Socrates: “Pas op voor de leegte van een druk leven.”
Kom gerust praten als je zinvolle vulling zoekt, het verrijkt je leven.
namens de kerkenraad, de scriba, Jolanda Lemcke

Donkey Mobile

Stap voor stap komen we dichterbij het moment waarop de Lichtkring-app echt gaat draaien. We hebben een prachtig icoon gekozen voor onze app, herkenbaar en mooi van kleur. Nee, ik vertel nog niet alles, u gaat het zien. Het vullen van de verschillende onderdelen gaat nog even wat tijd kosten, maar…. het groeit.

Koffiedrinken

Een goed gebruik in onze gemeente is het koffiedrinken na de kerkdienst in De Lichtkring. Dat is gezellig en er wordt veel gebruik van gemaakt. Fijn dat we ook op die momenten samen kerk zijn en elkaar ondersteunen en/of gewoon samen veel plezier hebben.
Toch… het koffiedrinken in de kerk maakt dat we elkaar minder (en soms helemaal niet) uitnodigen in ons eigen huis. Juist daar in de eigen omgeving kan net een ander gesprek ontstaan. Afgelopen kerkelijk jaar hebben we met het thema ‘Aan tafel…’ gemerkt dat het af en toe uitnodigen van mensen aan je eigen tafel thuis meerwaarde kan hebben. Daarom gaan we ook dit jaar weer een keer zo’n koffiemoment-thuis organiseren: ‘op-de-koffie-bij….’. Zondag 18 februari wordt er geen koffie in De Lichtkring geschonken, maar gaan we bij elkaar op visite. Hoe we dat precies gaan doen, dat hoort en leest u volgende week.
Namens de scriba

Geloofsopvoeding

Op zondag 10 maart hopen we weer een geloofsopvoedingsbijeenkomst te organiseren. Dit zal direct na de kerkdienst plaatsvinden. Ouders met kinderen en/of belangstellenden zijn van harte welkom om met elkaar in gesprek te gaan. Zet de datum alvast in je agenda!
Hartelijke groeten, Piet van Midden, Liesbeth Swaanen en Marjolijn Laurman

Film ‘Where are you, Adam’

Op maandagavond 18 maart om 19.30 uur vertonen we hier in de kerk een film. En niet zomaar een film. Er wordt het volgende over geschreven: “….We hebben hier te maken met een uitzonderlijke, visuele, rijke en unieke, prachtige, beschouwende documentaire – eerbiedwaardige waarneming van de wereld waar de tijd niet door de klok wordt beheerst. We zien hier gelovige mensen, ze gaan helemaal op in hun werk en gebed, beproevingen en diverse moeilijkheden en pijn. De beelden in de film raken je in je ziel door de inzet van de monniken. Dit alles gaat in een ritme omgeven door prachtige natuur om ons heen.”
Op 18 maart zal de filmmaker zelf aanwezig zijn om de film in te leiden en na afloop vragen te beantwoorden. De film is Nederlands ondertiteld. Toegang kost 10 euro per persoon, de opbrengst is voor Oekraïense vluchtelingen. In de pauze en na afloop kunt u iets drinken voor 1 euro per consumptie, daarmee dekken we de kosten voor de kerk. De film is echt de moeite waard. Wees welkom en neem gerust vrienden, familie mee. Wilt u zeker zijn van een plaats: reserveer dan kaarten bij de scriba: scriba@gkschoonrewoerd.nl

Groot Schoonrewoerds Dictee

Noteer de datum: zaterdag 6 april. Aanvang 19.30 uur, De Lichtkring. Het Groot Schoonrewoerds Dictee. Meedoen? Geef je op bij Hans van Snippenberg of Ad de Jong. Meer informatie volgt later.

Alle nieuwsberichten